ARAPÇA TERCÜMAN (Ref: 4721-17)

Lider Kadın Derneği Mardin
Arapça Tercüman
Üniversite
Tam Zamanlı 1-3
Arapça (C1, Level 5, Upper Intermediate),Arapça (C2, Level 6, Advanced),Türkçe (C1, Level 5, Upper Intermediate)
BAŞVURU
Referans Kodu : 4721-17
E-posta : kizilkader47@gmail.com
Başvurunuzu referans kodu ile eposta adresine iletiniz.
Görüntülenme : 282

Paylaş

İlan Detayları

 

İLAN DETAYLARI                                                                                                         

POZİSYON:               Arapça Tercüman

ÇALIŞMA ŞEKLİ:      Tam Zamanlı

 ÇALIŞMA YERİ:       Mardin İli ve İlçeleri

 

Yerel toplulukların ve Ülkesinden ayrılmış Geçici Koruma ve Uluslararası Koruma ihtiyacı olan bireylerin sorunlarına çözüm aramak amacıyla Proje yürüten Lider Kadın Derneği (LKD) ile gücümüze güç katacak çalışma arkadaşları aramaktayız.

Lider Kadın Derneği ile Welt Hunger Hilfe iş birliği ile Mardin İlinde yürütülmekte olan “Bütüncül Koruma Projesinde” bizler ile çalışmak isteyen ‘’Arapça Tercüman’’ adayları aramaktayız.

 

Bu proje kapsamında Mardin ilinde ihtiyaç analiz çalışmaları yapılması ve ‘’Geçici koruma’’ altındaki bireylerin hayat koşullarının iyileştirilmesi, hizmetlere erişim noktasında farkındalık çalışmaları yapılması ve koruma destekleri sunulması planlanmaktadır.

LİDER KADIN DERNEĞİ:

Lider Kadın Derneği, çok yönlü hizmet veren hak temelli yaklaşımıyla insanların her türlü ihtiyaç ve sorunlarına cevap vermeyi amaçlayan ve çözüm odaklı yaklaşan bir dernektir. Cinsiyet eşitliğinin olduğu, Kadına şiddetin önlendiği, toplumsal güven ve huzur ortamının oluşturulduğu bir toplum hedefi taşır. Geçici koruma ve Uluslararası koruma kapsamında ülkemize giriş yapan bireylerin temel hak ve hizmetlerden yararlanabildikleri ve yerel halkla uyumlarının sağlandığı bir sosyal çevre yaratabilmek için çaba sarf eder.

Lider Kadın Derneği duyarlı bir toplum yaratabilmek için toplumun en hassas ve dezavantajlı gruplarına ulaşarak, bu alanda hizmet sunan kişi, kurum ve kuruluşları güçlendirmeyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

ARAPÇA TERCÜMAN

Temel Sorumluluk Alanları

  • Bu pozisyonda çalışacak ekip üyesi, kurumun Proje Sorumlusuna bağlı olarak, aşağıda sıralanan iş ve görev konularıyla ilgili sorumluluk alacaktır,
  • Geçici koruma ve Uluslararası koruma statüsü ile bölgeye göç etmiş olan bireylere yönelik yürütülen saha çalışmaları faaliyetleri kapsamında, Arapça konuşan danışanlar ve saha çalışanları arasında gerçekleşen diyalogların ve yazışmaların tercümanlığını yapmak.
  • Gerek yüz yüze sözlü iletişimler gerekse telefonla yapılan görüşmeler arasında tercümanlık yapmak.
  • Bu pozisyonda olan kişi ,Lider Kadın Derneğinin Mardin’de bulunan Ofisine bağlı olarak il ve ilçelerinde  (kırsal alanlar dahil) çalışma yürütecektir.
  • İhtiyaç ve talep halinde, kullanılan bilgi yönetim sistemine veri girişi yapmak,
  • Lider Kadın Derneğine hizmet almaya gelen Arapça konuşan danışanlarla yüz yüze veya telefonla gerçekleştireceği görüşmelerde ardıl sözlü tercümanlık yapmak.
  • Geçici koruma ve Uluslararası koruma statüsünde olan topluluklar için gerekli görülen sahalarda gerçekleştirilecek eğitim ve toplu bilgilendirme çalışmalarına tercüman olarak eşlik edecek,
  • Derneğe e-mail, telefon veya faks yoluyla ulaşan Arapça dilinde mektup ve belgelerin sözlü veya yazılı tercümesini yapacak.
  • Arapça, tercüme konularında ilgili üst sorumlunun belirleyeceği diğer iş ve görevleri yerine getirmek.
  • Faaliyetlerin kurum ilke, politika ve prosedürlerine uygun bir şekilde ilerleyebilmesi için ilgili departmanlar ile koordineli bir şekilde çalışılması süreçlerine katılacak.

GEREKLİ NİTELİKLER

Üniversitenin lisans programlarının ilgili bölümlerinden mezun.

İleri derece Türkçe ve Arapça biliyor olmak,

Tercihen Kürtçe biliyor olmak,

 Pozisyonun gerektirdiği değişken çalışma saatlerine uyum sağlayabilen.

Yararlanıcıların haklarına ve gizliliğe önem veren.

İş takibi ve sonuçlandırılması konusunda başarılı.

Zaman yönetimi-planlama yetkinliği gelişmiş.

Kriz anlarında ve stresli durumlarda da çözüm üretebilen ve verimli olabilen.

Toplumsal cinsiyet eşitliği ve hassas gruplar konusunda koruma ve güçlendirme perspektifine sahip.

18 yaşından küçük herkesin çocuk olduğunu ve korunması gerektiğini kabul eden.

Farklı kültürlerden kişilerle yansız ve ayrımcılık yapmadan ilişki kurabilen.

Çatışma ve problemle karşılaştığında sakin, pozitif yaklaşan ve hızlı çözüm üretebilen.

Üniversitenin lisans programlarının ilgili bölümlerinden mezun.

Sahada çalışmasına herhangi bir engel bulunmayan,

Kültürel farklılıklara ve çeşitliliğe saygılı,

 Kadın adaylara öncelik verilecektir.

 

NOT: Yalnızca olumlu olarak değerlendirilen adaylar ile iletişime geçilecektir.

Lütfen başvurunuzda ilanın referans numarasını  4721-17  belirtiniz.

“07.04.2016 tarih, 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, bu ilana yapacağınız başvuru ile özgeçmişiniz içerisindeki tüm kişisel bilgilerinizin Lider Kadın Derneği ile paylaşılmasını ve bu bilgilerin saklanmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.”

 

 

 

 

 

 

 

Lider Kadın Derneği

Kızıltepe Lider Kadın Derneği, Kızıltepe’de kadınların, genç kızların, genç erkeklerin, çocukların ve engellilerin sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirmek, sosyal, politik ve ekonomik süreçlerde daha etkin yer almalarını sağlamak, bilgi ve bilinç düzeylerinin artırılması, yoksulluk ve yoksulluğun yarattığı sorunlarla mücadele etmeye yönelik araştırma, toplumsal savunu, eğitim, danışmanlık ve proje geliştirme ve uygulama faaliyetlerinde bulunmak amacı ile kurulmuştur.
Lider, çağdaş, demokratik, dinamik, üretken, bilime, uzmanlığa önem veren; kadınlarımızı ilgilendiren her konuda öncü çalışmalar ve araştırmalar yaparak; çalışan kadın haklarını ve tüketici haklarını eşit şekilde dikkate alarak, içinde bulunduğumuz her alanda din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımcılığı göstermeden; insana, doğaya ve çevreye saygılı ve faydalı iş ortamları yaratmak, evrensel değerlerdeki uygarlık seviyesinde bir lider kadın kitlesini oluşturmak için sizlerle birlikteyiz.

Benzer İlanlar