gelbasla.com bir AB-ilan.com markasıdır
    • tr

International Crisis Group Yeni Dönem Stajyer Arıyor 1662 gösterim2 başvuru

International Crisis Group (Uluslararası Kriz Grubu), Avrupa ve Orta Asya Programı Türkiye Ofisi, Eylül/Ekim 2018’den itibaren tercihen altı aylık bir süre için (daha kısa süreli başvurular da değerlendirilebilir) stajyer arıyor. Bu pozisyon için siyaset bilimi, çatışma çözümleri veya uluslararası ilişkiler alanlarında eğitim almış, Türkiye’nin iç ve dış siyaseti konularında kariyer planı olan; tercihen güvenlik konuları, göç politikaları, mülteci entegrasyonu ile Kürt meselesi alanlarına ilgi duyan bir aday uygun olacaktır.

Stajyerin, İstanbul ofisinde Türkiye Direktörü ve Türkiye Analisti ile yakın temasta kalarak aşağıdaki görevleri yerine getirmesi beklenecektir:

Görev ve Sorumluluklar:

• Türkiye’deki Suriyeli genç ve kadınların yaşadıkları uyum zorlukları ile buna bağlı gelişen güvenlik riskleri olmak üzere Türkiye’deki temel çatışma konuları (PKK çatışması, Kıbrıs sorunu, silahlı radikal yapılanmalar) üzerine ve Türkiye’nin ABD ve AB ilişkileri de dahil olmak üzere stratejik konularda araştırma desteği sunmak ve yazı taslakları hazırlamak,
• Ulusal / uluslararası basın taraması yapmak,
• Konferans sunumları da dahil savunuculuk çalışmalarına destek olmak ve Türkiye Projesi çalışanları ile kamuya açık etkinlik ve konferanslara katılmak,
• İhtiyaç halinde idari işlere destek sunmak.

Aranan nitelikler:

• Siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler gibi alanlarda lisans veya yüksek lisans derecesine sahip,
• Kendini Türkçe ve İngilizce hem sözlü hem de yazılı olarak güçlü bir şekilde ifade edebilen,
• Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin entegrasyonu başta olmak üzere Türkiye’nin bölgesel / iç güvenlik politikaları hakkında ilgi ve bilgi sahibi,
• Tercihen AB kurumları, uluslararası kuruluşlar ve / veya STK’larda deneyim sahibi.

Adayların başvurularını, İngilizce özgeçmiş (en fazla 2 sayfa) ve başlayabilecekleri tarihi belirttikleri niyet mektupları (en fazla 1 sayfa) ile buradan yapmalarını rica ederiz. Son başvuru tarihi 02.09.2018‘dir.

Başvuruların yoğun olması sebebi ile sadece mülakat için seçilen kişilerle irtibata geçilecektir. Gönüllülük bazında olan bu staj kapsamında öğle yemeği ve ulaşım için günlük ödenek sağlanacaktır.

Diğer Bilgiler

  • Sektör Sivil Toplum
  • İlan Süresi Doldu
Bu ilanı paylaş

Uluslararası Kriz Grubu, kapsamlı saha araştırmaları ve üst düzey uzman görüşlerine dayalı analizler yaparak, dünya çapında ölümcül ihtilafları önlemek ve sonlandırmak amacıyla kurulan, 60’tan farklı ülkede 110 çalışanı olan, kâr amacı gütmeyen, bağımsız ve tarafsız bir sivil toplum kuruluşudur.

Kriz Grubu’nun çalışmaları saha araştırmalarına dayanmaktadır. Çatışma ve şiddetin olduğu veya beklendiği ülke ve bölgelerde siyasi analistlerden oluşan ekipleri bulunmaktadır. Kuruluş, söz konusu alanlarda birinci elden temin ettiği bilgiyi, tecrübeye dayalı değerlendirmelerle destekleyerek hazırladığı analitik raporları uluslararası alanda etkili karar mekanizmalarına sunarak, isabetli karar vermelerini sağlayacak önerilerde bulunmaktadır.

Firmanın Sitesi ve Sosyal Medya Hesapları
gelbasla.com, AB Akademi Eğitim Danışmanlık Tanıtım Organizasyon Araştırma Yazılım Basın Yayın ve Ticaret Ltd. Şti.'ne ait bir sitedir. AB Akademi Eğitim Danışmanlık Tanıtım Organizasyon Araştırma Yazılım Basın Yayın ve Ticaret Ltd. Şti, 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 19. maddesi gereği, iş arayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmeyen bir kurum olup, Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak 29.04.2016 tarihli, 852 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.