gelbasla.com bir AB-ilan.com markasıdır

Proje Koordinatörü 1558 gösterim

 

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV), Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesinde çalışmak üzere Proje Koordinatörü arıyor.

TÜSEV, Yasal Çalışmalar Programı altında Mayıs 2018-Nisan 2020 yılları arasında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesini yürütecektir. Proje kapsamında sivil toplum kuruluşlarını (STK) ilgilendiren yasal ve mali mevzuat hakkında farkındalık yaratılması, sivil toplum için elverişli ortamın izlenmesi ve geliştirilmesi ile Kamu-STK işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla faaliyetler yürütülecektir.

TÜSEV, Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesinin koordinasyon, uygulama ve raporlama aşamalarında tam zamanlı olarak İstanbul’da çalışacak Proje Koordinatörü arıyor. Proje Koordinatörü’nün öncelikli sorumlulukları aşağıdaki gibidir:

Sorumluluklar

 • Proje faaliyetlerinin uygulanması, koordinasyonu ve projenin mali yönetimine katkı sağlanması,
 • Proje ekibinin koordinasyonunun sağlanması
 • Projenin kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve akademik kuruluşlarından paydaşları ile ilişkilerin geliştirilmesi ve yürütülmesi,
 • Proje raporlarının hazırlanması,
 • Projede yer alan toplantı, seminer ve konferans gibi etkinliklerin düzenlenmesi için gerekli çalışmaların yürütülmesi ve üçüncü partilerle ilişkilerin takibi,
 • Projede yer alan araştırma ve yayınlara içerik desteği sağlanması ve koordinasyonun yürütülmesi.

Adaylarda Aranan Özellikler

 • Üniversitelerin tercihen sosyal bilimler bölümlerinden en az lisans derecesine sahip olmak,
 • Avrupa Birliği proje yönetimi ve raporlama konusunda en az 5 yıllık deneyime sahip olmak,
 • Sivil toplumu ilgilendiren yasal ve mali mevzuat ile Kamu-STK işbirliği konularında deneyim sahibi olmak (tercih sebebidir),
 • Farklı alanlardan paydaşlarla ilişki geliştirme ve işbirliği yürütme becerilerine sahip olmak,
 • Toplantı yönetimi, kolaylaştırıcılık ve sunum teknikleri konusunda bilgi sahibi olmak.
 • Türkçe ve İngilizce dillerinde kendini sözlü ve yazılı olarak güçlü şekilde ifade edebilmek,
 • Microsoft Office programlarını ileri düzeyde kullanabilmek,
 • Takım çalışmasına yatkın olmak ve zamanı etkin yönetebilmek,
 • Seyahat engeli bulunmaması,
 • Erkek adaylar askerlik hizmetini gerçekleştirmiş olmalıdır.

Başvuru Süreci

İlgilenen adayların İngilizce hazırlanmış özgeçmişleri ile birlikte niyet mektuplarını 9 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’e kadar kubra@tusev.org.tr  adresine göndermeleri gerekmektedir. Başvuruyu gönderirken e-postanın konusunda “Proje Koordinatörü” başlığı kullanılmalıdır. Yalnızca eksiksiz olarak gönderilen başvurular değerlendirmeye alınacak ve ön elemeyi geçen başvuru sahipleri ile iletişime geçilecektir.

TÜSEV Hakkında

TÜSEV, sivil toplumun yasal, mali ve işlevsel altyapısını geliştirmek amacıyla 1993 yılında kurulmuştur.  Sivil toplumun daha elverişli bir ortamda faaliyet gösterebilmesi ve karşılaşılan ortak sorunlara çözümler sunabilmek için çalışan TÜSEV, çalışmalarını yüzden fazla Mütevelliler Heyeti üyesinden aldığı destekle sürdürmektedir. Daha fazla bilgi almak için  www.tusev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Diğer Bilgiler

 • Sektör Sivil Toplum
 • İlan Süresi Doldu
Bu ilanı paylaş

TÜSEV 1993 yılında aralarında Türkiye’nin önde gelen vakıf ve derneklerinin bulunduğu 23 sivil toplum kuruluşu tarafından üçüncü sektörün yasal, mali ve işlevsel altyapısını geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Bugün vakfın 100’ü aşkın mütevellisi, TÜSEV çatısı altında işbirliği yapmaktadır.

Türkiye’de sivil toplum son yirmi yıl içinde hızlı bir değişim ve gelişim sürecine girmiştir. Sivil toplum kuruluşları ülkenin demokratikleşme ve kalkınmasında önemli aktörler olarak ortaya çıkmakta, her geçen gün gerek nitelik gerekse sayıca artmaktadır. Bu gelişim ve büyüme süreci beraberinde, özellikle mali kaynaklar ve destekleyici ortam temellerinde, daha fazla destek ihtiyacını getirmektedir.

Bu doğrultuda TÜSEV çalışma alanları:

· STK’lar için daha destekleyici bir yasal ve mali ortam yaratılması,

· STK’lara stratejik ve etkin kaynak aktarımının sağlanması,

· Kamu, özel sektör ve sivil toplum arası işbirliğinin teşvik edilmesi,

· Uluslararası topluluğun ülkemiz sivil toplumunu tanıması ve işbirlikleri kurması,

· Sivil toplumla ilgili araştırma projelerinin hazırlanması, bu araştırmaların sivil toplum paydaşlarının gelecek faaliyet ve programlarında yol gösterici şekilde kullanılması,

olarak özetlenebilir.

Firmanın Sitesi ve Sosyal Medya Hesapları
gelbasla.com, AB Akademi Eğitim Danışmanlık Tanıtım Organizasyon Araştırma Yazılım Basın Yayın ve Ticaret Ltd. Şti.'ne ait bir sitedir. AB Akademi Eğitim Danışmanlık Tanıtım Organizasyon Araştırma Yazılım Basın Yayın ve Ticaret Ltd. Şti, 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 19. maddesi gereği, iş arayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmeyen bir kurum olup, Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak 29.04.2016 tarihli, 852 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.