gelbasla.com bir AB-ilan.com markasıdır

Psikolojik Danışman   3490 gösterim55 başvuru

İŞ İLANI

Görev Ünvanı                        Psikolojik Danışman           

Sözleşme Türü                     Hizmet Sözleşmesi – Danışmanlık

Dernek                                   Welthungerhilfe

Görev Yeri                             Mardin

Hizmet Süresi                       3 ay (Ayda 3 gün) muhtemel iş süresi uzatımı

Son BaşvuruTarihi               30 Temmuz 2018

 

 

Welthungerhilfe (WHH), kar amacı gütmeyen, siyasi ve dini etkiden bağımsız olarak rengi, dini inançları veya dünya görüşlerine bakılmaksızın yoksulluk içinde yaşayan ihtiyaç sahibi insanları destekleyen bir yardım kuruluşudur.

Welthungerhilfe, Türkiye’nin Güneydoğu’sunda kamp dışındaki yaşayan Suriyelilere, yardım sağlanması yoluyla temel ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olan projeler uygulamaktadır.

Görev Tanımı:

Görev Özeti:

 Psikolojik Danışman, yararlanıcılar ile yakın temas halinde olan ve çalışmalarından etkilenen Wetlhungerhilfe personeline çeşitli psikolojik danışmanlık hizmetleri sunar.  Psikolojik danışman, ihtiyaç duyulması halinde grup terapi seansları ve bireysel terapi hizmeti sağlar; ihtiyaç halinde personeller için değerlendirme ve kriz müdahalesi sağlar. Danışman, Wetlhungerhilfe personellerine endişeleriyle alakalı olarak kriz danışmanlığı sağlar.

SORUMLULUKLAR:

Farklı kültürlerden olan persoenellerin çalışma koşullarını göz önünde bulundurarak onlara danışmanlık hizmetleri sunacaktır.

Danışmanlık hizmeti aylık bazda yaklaşık 3 gün olacak şekilde sağlanacaktır.

 

İhtiyaca bağlı olarak seans/gün sayısı artırılacaktır.

 

Buna ek olarak, psikolojik danışman, Welthungerhilfe personelleri için uygun olacak şekilde Proje Müdürü ve personel tarafından talep edilen grup seanslarını hazırlayacaktır

Danışman, Welthungerhilfe için spesifik psikolojik konularda grup seansları/ sunumlar tasarlar, denetler ve yürütür. Welthungerhilfe personellerine endişeleriyle alakalı olarak danışmanlık sunar. Bunlar sadece iş konuları veya kişilerarası ilişkiler ile alakalı olabilir. Personeller, danışmanın meslek hayatlarındaki rolünü anlar ve bunu kabul eder.

Danışman ayrıca, gerektiğinde geri bildirimde bulunacak ve diğer programlar için tavsiyelerde bulunacaktır.

Welthungerhilfe personellerine çalışma saatleri boyunca profesyonel kriz müdahale hizmetleri sağlar.

Hizmetle bağlantılı olarak verilen diğer görevleri yerine getirir.

ARANAN NİTELİKLER:

Tercihen Psikolojik Danışmanlık, Klinik Psikoloji, Sosyal Hizmet yada denk bölümlerden ruh sağlığı alanında yüksek lisans derecesi.

Bu alanda en az iki (2) yıllık iş deneyimi olmalıdır.

Özellikle CBT ve çözüm odaklı terapi kullanabilen eğitimli psikoterapist.

Psikoloji Danışmanı, Türkiye’nin  Güney Doğu tarihine, dinamiğine ve kültürel alışkanlıklarına aşina olmalıdır.

Kürtçe veya Arapça gibi yerel dilleri konuşmak ve bilişsel davranışçı tedavi konusunda deneyimli olmak önemli bir tercih nedenidir. Mülteci topluluğu ve yerel topluluğun dinamiklerini anlama ve yerinden edilmiş olmalarının sonuçlarının farkında olmak.

Bireylerarası güçlü iletişim becerileri ve belirli bir kültürel çevrede çalışma yeteneğine sahip olmak.· Dürüst, çalışkan ve dinamik bir ortamda çalışabilecek motivasyonu yüksek bir kişi olmak.

Başvuru Talimatları:

CV’nizi ve niyet mektubunu hr.turkey@welthungerhilfe.de e-mail adresine gönderin.

E-mail konu satırına: MAR / Psikolojik Danışman, Mardin yazılmalıdır.

 

CV, eğitim, yeterlilik, mesleki deneyim ve profesyonel referanslar bilgilerini içermelidir. Sadece mülakat yapılacak adaylarla irtibata geçilecektir. Welthungerhilfe, aciliyet sebebiyle başvuru tarihi sonlanmadan önce işçi aranan pozisyonu doldurma hakkını saklı tutar.

 

Diğer Bilgiler

  • Sektör Sivil Toplum
  • İlan Süresi Doldu
Bu ilanı paylaş

Welthungerhilfe is a private, non-profit-making, politically independent and non-denominational relief organization, which supports people living in deprivation and poverty, irrespective of the color of their skin, their religious beliefs or their worldview. WHH is working in the fields of development cooperation and humanitarian aid, relief aid, rehabilitation and reconstruction.

Firmanın Sitesi ve Sosyal Medya Hesapları
gelbasla.com, AB Akademi Eğitim Danışmanlık Tanıtım Organizasyon Araştırma Yazılım Basın Yayın ve Ticaret Ltd. Şti.'ne ait bir sitedir. AB Akademi Eğitim Danışmanlık Tanıtım Organizasyon Araştırma Yazılım Basın Yayın ve Ticaret Ltd. Şti, 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 19. maddesi gereği, iş arayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmeyen bir kurum olup, Türkiye İş Kurumu Ankara İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak 29.04.2016 tarihli, 852 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.