Warning ! This ad has expired. The product or service is not more available (may be)

Proje Koordinatörü (Ref: PK2019)

Pozitif Yaşam Derneği İstanbul
AB Proje Koordinatörü
Üniversite
Tam Zamanlı
İngilizce (B2, Level 4, Intermediate )
Bu ilan yayından kaldırılmış Görüntülenme : 3229

Paylaş

İlan Detayları

Pozitif Yaşam Derneği; HIV/AIDS ile yaşayan kişilerin tedaviye ulaşımlarını kolaylaştırmak, ruhsal ve sosyal açıdan güçlenmelerini sağlamak, yaşadıkları hak ihlallerinde savunuculuk görevi yapmak ve farkındalığın arttırılarak damgalama, sosyal izolasyon ve ayrımcılıkların azaltılmasını sağlamak amacıyla 2005 yılında kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Pozitif Yaşam Derneği sadece HIV pozitif kişilerden değil, onların yakınları akrabaları ve bu alanda çalışan aktivistlerden oluşmaktadır. Dernek hakkında bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz  www.pozitifyasam.org

Önümüzdeki günlerde başlayacak olan “HIV Pozitif Bireylerin Çalışma Hakkı” konulu projemizde görevlendirilmek üzere PROJE KOORDİNATÖRÜ aramaktayız.

Projenin yapılma nedeni ve konusu şöyledir:

 Ulusal iş sağlığı ve güvenliği politikaları kapsamında işe girişlerde sağlık raporu alma zorunluluğu getirilmiştir. İş yeri hekimleri tarafından işin gereklilikleri ve kişiye özel tasarlanması gereken bu rapor; yetki almış özel sağlık kuruluşları tarafından paket programlar olarak iş verenlere pazarlanmaktadır. Paket program içerisinde hukuken zorunlu olmamasına rağmen Anti-HIV testi bulunmakta ve zorunlu tutulmaktadır. Diğer bir uygulamada 50 kişinin altında personel çalıştıran şirketlerde anlaşmalı bir sağlık kuruluşu bulunmamakta ve doğrudan personel adayının eline kan tahlili listesi verilerek insan kaynakları departmanına bu testleri bildirmesi istenmektedir.

Yukarıda tanımlanan her iki durumda da personel ve personel adaylarının kişisel sağlık verileri iş yeri hekimleri, sağlık şirketleri veya insan kaynakları personeli tarafından iş verene bildirilmektedir. Bunun sonucunda işe alımlar durdurulmakta veya çalışan personel farklı bahaneler öne sürülerek işten çıkartılmaktadır.

Ülke genelinde sık yaşanan bu ihlaller sonucunda HIV ile yaşayan bireyler yasal itiraz ve dava sürelerini takip edememekte, yaşadıkları şok ile hukuken atılması gereken adımları atamamakta veya avukatlık ücretlerinin ve mahkeme ücretlerinin yüksek olması nedeniyle bu hak ihlali ile mücadele etmek isteyen bireylerde ödeme gücü olmadığı için yasal yollara başvuramamaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında bireysel olarak hak arama mücadelesini kolaylaştırmak, hukuki danışmanlık desteği, mahkeme ücretleri desteği ve ihlallerin önüne geçilebilmesi savunuculuk çalışması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Proje Koordinatörü Görev tanımı;

 1. Projenin lojistik destek hizmetlerinin koordinasyonunu yapmak.
 2. Projenin idari işlemlerin takibi ve koordinasyonunu yapmak.
 3. İlgili resmi ve özel kurumlarla ilişkileri sürdürmek
 4. İlgili eğitim ve toplantılarda derneği temsil etmek.
 5. Eğitim toplantılarını ve çalıştay organize etmek.
 6. Proje etkinliklerinin sosyal medya görünürlüğünü sağlamak.

Aranan özellikler;

 • T.C vatandaşı olması.
 • Lisans derecesinde üniversite mezun olmak.
 • İngilizce bilmesi tercih sebebidir.
 • Bilgisayar ve sosyal medya kullanımına hakim olmak.
 • Seyahat etmeye engel bir sağlık durumuna sahip olmamak.
 • İletişim becerileri kuvvetli olmak.
 • Sunum hazırlama ve sunum yapma becerisine sahip olmak.
 • Savunuculuk yapan STK’larda iş deneyimi tercih sebebidir.
 • 25 – 35 yaş arası adaylar tercih sebebidir.
 • HIV konusunda tecrübe sahibi olması tercih sebebidir.
 • Hasta güvenliği ve memnuniyeti ve gizliliğine önem veren,
 • Yeniliğe, eğitime ve öğrenmeye açık,
 • Tam zamanlı görev alabilecek,
 •  

Pozitif Yaşam Derneği

HIV ile yaşayan bireylerin eşit, adil ve ücretsiz tedavi hizmetlerine erişimlerini desteklemek, damgalama ve ayrımcılığın öznesi olmadan hayatın olağan akışına devam edebilmelerini sağlamak için farkındalık, savunuculuk ve destek hizmetleri veren bir sivil toplum örgütü.
Diğer İlanlar

Benzer İlanlar