Psikolog/Psikolojik Danışman

Maya Vakfı Şanlıurfa
Tam Zamanlı
Bu ilan yayından kaldırılmış Görüntülenme : 1966

Paylaş

İlan Detayları

Psikolog / Psikolojik Danışman 

Maya Vakfı – Travmaya Duyarlı Okul Projesi (Trauma Informed SchoolProject) kapsamında Şanlıurfa ofisi ekibine katılacak ve okullarda gerçekleştirilen öğretmen desteği programı kapsamında çalışacak ruh sağlığı ve psikososyal destek çalışanı (psikolog, psikolojik danışman) ekip arkadaşı işe alımı yapılacaktır.

Maya Vakfı Hakkında

Herkesin insanca yaşamayı ve gelecek umudu taşımayı hak ettiğine inanan Maya Vakfı; 5-18 yaşındaki çocuklar ile gençlerin zihinsel,fiziksel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Maya Vakfı, ana faaliyet alanını oluşturan ruh sağlığı ve psikososyal destek programı Project Lift kapsamında, maruz kaldıkları travmanın çocuklarda yarattığı tahribatı onarmak hedefiyle, çocuklara baş etme becerileri kazandırmaya yönelik etkinlikler düzenliyor. Savaş, göç, kayıp, şiddet gibi nedenlerle travmaya maruz kalan çocuklara, koruma hizmetlerinin yanı sıra, yaratıcı sanat terapileri ve sosyo-kültürel aktiviteler aracılığıyla rehabilitasyon desteği veriyor.

İstanbul Balat’taki saha ofisi aracılığıyla kapsama alanını genişleterek çocuk ve ailelere destek veren vakıf, travmaya maruz kalan öğrenciler için, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda, “Travmaya Duyarlı Okullar” projesini uyguluyor. Aynı zamanda, kapasite geliştirme programları kapsamında, travmaya duyarlılığı artırmak ve sahada görev alan kamu ve özel ile sivil toplum kuruluşları çalışanlarının ruh sağlığı ve psikososyal destek konusundaki kapasitesin geliştirmek amacıyla eğitim programları düzenliyor. Maya Vakfı gönüllü programıyla psikososyal destek alanında gönüllülük çalışmaları yürütüyor.

Görev Tanımı

·        Proje kapsamında geliştirilen Travmaya Duyarlı Okullar- Öğretmen Destek Programını uygulamak.

·        Gerekli olduğunda diğer kuruluşlarla gerçekleştirilecek ortak platformlarda toplantı ve eğitimlere katılmak.

·        Güncel problemler karşısında ihtiyaç analizi yaparak yeni projeler geliştirmeye açık olmak, projenin gelişimine katkı sağlamak.

 

MeslekiYeterlilik ve Kişisel Özellikler

·        Ruh sağlığı alanında çalışıyor olmak (psikolog, psikoterapist, sanat terapisti, aile terapisti, psikolojik danışman)

·        Kültürler arası çalışma tecrübesine veya bu alana dair ilgi sahibi olmak

·        Değişen saha koşullarına uyum sağlamaya yatkın olmak, esneklik ve tolerans gösterebiliyor olmak

·        Bağımsız çalışma kapasitesinin yanında, bir ekip ile işbirliği içerisinde çalışma kapasitesine sahip olmak

·        Daha önce bir sivil toplum kuruluşunda sahada çalışma tecrübesine sahip olmak (tercihen)

·        Psikoloji(Klinik Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık, Aile Danışmanlığı) alanında yüksek lisans (tercihen)

·        Akıcı İngilizce konuşuyor olmak (tercihen)

·        Çocuklarla,travma, kayıp ve yas alanında ve/veya dezavantajlı popülasyonlarla çalışma tecrübesine sahip olmak (tercihen)

Başvuru

Adayların özgeçmişlerini ve niyet mektupları ile birlikte başvurularını ilgilendikleri pozisyonu belirterek 28.12.2018 tarihine kadar belirtilen mail adresine yollamaları gerekmektedir.

Maya Vakfı

Eylül 2015'te kurulan Maya Vakfı, çocuk ve gençler için yaşayabilecekleri daha güzel ve güvenli bir dünya yaratmak; eğitimleri, zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek olmak, kendilerini özgürce ifade edebildikleri, yaratıcı düşünebildikleri ve potansiyellerinin zirvesine ulaşabildikleri daha iyi bir gelecek oluşturmak çalışmalarını sürdürüyor.
Vakfın, şu an yürütmekte olduğu ana projesi Project Lift ile travmatik deneyimler yaşamış çocuklara sanat terapi metodlarıyla travma rehabilitasyonu sağlamaktadır. 2014'ten beri Suriyeli ve Türkiyeli çeşitli çocuk gruplarıyla gerçekleştirilen Project Lift atölyeleri, hali hazırda Suriyeli çocukların eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezleri'nde sürmektedir.
Diğer İlanlar

Benzer İlanlar