Psikolog

Maya Vakfı İstanbul
Tam Zamanlı
Bu ilan yayından kaldırılmış Görüntülenme : 2847

Paylaş

İlan Detayları

İş Tanımı : Psikolog 

Maya Vakfı Hakkında

Herkesin insanca yaşamayı ve gelecek umudu taşımayı hak ettiğine inanan Maya Vakfı; 5-18 yaşındaki çocuklar ile gençlerin zihinsel, fiziksel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Maya Vakfı, ana faaliyet alanını oluşturan ruhsağlığı ve psikososyal destek programı kapsamında , maruz kaldıkları travmanın çocuklarda yarattığı tahribatı onarmak hedefiyle, çocuklara baş etme becerileri kazandırmaya yönelik etkinlikler düzenliyor. Savaş, göç,kayıp, şiddet gibi nedenlerle travmaya maruz kalan çocuklara, koruma hizmetlerinin yanı sıra, yaratıcı sanat terapileri ve sosyo-kültürel aktiviteler aracılığıyla rehabilitasyon desteği veriyor.

İstanbul Balat’taki çocuk merkezi aracılığıyla kapsama alanını genişleterek çocuk ve ailelere destek veren vakıf, travmaya maruz kalan öğrenciler için, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda, “Travmaya Duyarlı Okullar” Programını yürütüyor .Aynı zamanda, kapasite geliştirme programları kapsamında, travmaya duyarlılığı artırmak ve sahada görev alan kamu ve sivil toplum kuruluşları çalışanlarının ruh sağlığı ve psikososyal destek konusundaki kapasitesini geliştirmek amacıyla eğitim programları düzenliyor.

Görev Tanımı

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Sosyal Hizmet Merkezi personeline psiko-sosyal destek alanında kapasite güçlendirme amacıyla düzenlenen eğitimlerde eğitmen olarak görev almak.
 • Psiko-sosyal destek alanında çalışan personelin psikolojik danışmanlık yürüttüğü çalışmalar konusunda destekleyici oturumları yürütmek, çalışanların ikincil travma ve tükenmişlik ile başa çıkmaları konusunda düzenlenecek oturumlarda kolaylaştırıcı rolü üstlenmek.
 • Eğitim programının içerik geliştirme sürecine katkı sağlamak, içeriğin hedef grubun ihtiyaçları ile uyumlu olmasına yönelik ihtiyaç tespiti ve içerik düzenleme çalışmalarını yapmak.
 • Eğitim programının ölçme-değerlendirme ve raporlama süreçlerine katkı sağlamak.

Aranan Nitelikler

 • Psikoloji alanında lisans ve yüksek lisans derecesine sahip olan. (Klinik Psikoloji, Travma ve Afet çalışmaları tercih sebebidir)
 • Yetişkinlere eğitim verme deneyimi olan,
 • Çocuklarla çalışma deneyimine sahip,
 • Benzer alanlarda en az iki yıl deneyimli,
 • Türkçe’yi yazılı ve sözlü olarak doğru ve etkin kullanabilen,
 • İngilizce bilgisine sahip,
 • Seyahat engeli bulunmayan adaylar aranmaktadır.

İlgilenen adaylar,özgeçmiş ve bir sayfayı geçmeyecek niyet mektuplarıyla birlikte  22 Ocak 2020’ye kadar gelbasla.com üzerindeki ilana başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

Maya Vakfı

Herkesin insanca yaşamayı ve gelecek umudu taşımayı hak ettiğine inanan Maya Vakfı; 5-18 yaşındaki çocuklar ile gençlerin zihinsel,fiziksel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Maya Vakfı, ana faaliyet alanını oluşturan ruh sağlığı ve psikososyal destek programı kapsamında, maruz kaldıkları travmanın çocuklarda yarattığı tahribatı onarmak hedefiyle, çocuklara baş etme becerileri kazandırmaya yönelik etkinlikler düzenliyor. Savaş, göç, kayıp, şiddet gibi nedenlerle travmaya maruz kalan çocuklara, koruma hizmetlerinin yanı sıra, yaratıcı sanat terapileri ve sosyo-kültürel aktiviteler aracılığıyla rehabilitasyon desteği veriyor.
Diğer İlanlar

Benzer İlanlar