Psikolojik Danışman (Ref: SKYÇD-GDN-Psikolojik Danışman)

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği Adıyaman
Psikolojik Danışman
Yüksek Lisans,Üniversite
Tam Zamanlı
İngilizce (B2, Level 4, Intermediate )
Bu ilan yayından kaldırılmış Görüntülenme : 1448

Paylaş

İlan Detayları

Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilikçi Çözümler Derneği 

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği (SKYÇD) olarak Adıyaman ilinde yürütülecek Gelecek Daha Net Gençlik projemiz kapsamında, dernek bünyesinde istihdam edilmek üzere ekibimize katılacak “Psikolojik Danışman” arıyoruz. Pozisyonun süresi başlangıçta 4 ay olarak belirlenmiştir, ancak proje gereksinimlerine bağlı olarak uzatılma ihtimali bulunmaktadır.

SKYÇD olarak 2015’den bu yana sürdürülebilir kalkınma amaçlarına hizmet eden çeşitli projeler yürütüyoruz. Odak alanlarımız olan kapsayıcılık ve fırsat eşitliği çerçevesinde; gençlerin ve çocukların eğitim ve sosyal hayatlarında kendilerini gerçekleştirebilmeleri için yetkinliklerini geliştirmelerine destek oluyoruz. Gelecek Daha Net Gençlik Platformu ve Embark Projesi SKYÇD’nin yürüttüğü uluslararası tanınır projeler arasındadır.

Adıyaman Gelecek Daha Net Gençlik Projesi 

SKYÇD Adıyaman’da 15-24 yaş arası gençlerin eğitim ve kariyerleri ile ilgili doğru seçimler yapabilmeleri için profesyonel ve kişisel gelişim akademi programı, özel sektör ile mentorluk destekleri sağlanacaktır. Uluslararası bir partneri olan bu projede ekibimize katılacak yeni ekip arkadaşı aramaktayız. 

SKYÇD aynı zamanda Koç Holding tarafından kurulan Adıyaman ve Kahramanmaraş Konteyner Kentlerde Ford Otosan İş birliğinde kurulan gençlik merkezlerinde gençlerin iyi olma hallerine destek olacak psikososyal çalışmalar, seanslar ve gençlerin kariyerlerine yönelik rehberlik, mentorluk hizmetleri sunmaktadır.

İş Tanımı:

 • Gençler ile Psikososyal Destek (PSS) atölyeleri ve rehberlik oturumları yürütmek,

 • Gençlerle bireysel danışmanlık kapsamında birebir görüşmeler yaparak, onların ilgi alanlarını, yeteneklerini ve değerlerini değerlendirerek uygun meslek seçenekleri konusunda rehberlik yapmak,

 • Gençleri gerekli eğitim ve becerilere yönlendirmek,

 • Gençlerin sahip olduğu yetenekleri ve becerileri değerlendirmek için uygun araçlar kullanmak. Bu değerlendirmeleri kullanarak, en uygun meslek seçeneklerini belirlemek,

 • Psikososyal destek kapsamında gençlerin kariyer kararlarından kaynaklanan endişe, stres veya belirsizlik gibi duygusal zorluklarla baş etmelerine yardımcı olmak için psikolojik destek sağlamak,

 • Danışmanlık seanslarına dair bilgileri kayıt altına almak, ilerleme raporları hazırlamak ve proje koordinatörüne raporlamak,

 • Gençler ve ebeveynler ile sosyal aktiviteler planlamak ve bu aktiviteler sırasında gençlerin ve ebeveynlerin etkileşimini ve katılımını teşvik etmek,

 • Gençler ile yürüttüğü atölye ve etkinlikler için aktivite raporu hazırlamak ve izleme değerlendirme koordinatörüne ve proje koordinatörüne raporlamak,

 • Yürütülen aktivitelere yönelik iletişim materyallerine ve içeriklerine katkı sunmak. 

Yetkinlikler

 • Psikolojik rehberlik ve danışmanlık, psikoloji, eğitim gibi alanlarda lisans ve/veya yüksek lisans derecesine sahip olmak.

 • Sivil toplum kuruluşlarında ve alanında en az 2 yıl deneyimli olmak

 • Psikolojik danışmanlık alanında deneyim sahibi olmak, özellikle gençlerle çalışma konusunda uzmanlık tercih sebebidir.

 • Kolaylaştırıcılık becerilerine sahip olmak,

 • İyi iletişim, dinleme ve empati becerilerine sahip olmak

 • Gençlerle çalışmaktan hoşlanan, sabırlı ve motive edici bir tutum sergilemek

 • Meslek danışmanlığı araçlarını ve yöntemlerini kullanma becerisine sahip olmak

 • Değişen kariyer trendleri ve iş piyasası hakkında güncel bilgilere hakim olmak

 • Ekip çalışmasına uyumlu olmak

 • Tercihen İngilizce çalışma yetkinliği

 • Esnek çalışma saatlerine uygunluk

Başvuru Süreci:

Adayların özgeçmişlerini, en fazla bir sayfalık niyet mektubuyla beraber en geç 22 Nisan 2024 saat 17:00’e kadar, email başlığına, ilanın referans kodunu (SKYÇD-GDN-Psikolojik Danışman) yazarak info@skycd.org.tr adresine göndermelerini rica ediyoruz. 

Başvurular sürekli olarak değerlendirilecektir, son tarihten önce başvurmanız önerilir; ilan son başvuru tarihi öncesinde kapanabilir. 

Yukarıda belirtilen özelliklerden bir veya birkaçının size uygun olmadığını düşünüyorsanız bu konu hakkında ya da başka sorularınız varsa bize her zaman info@skycd.org.tr emailimizden ulaşabilirsiniz.

Kapsayıcılık İlkesi:

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği (SKYÇD), kapsayıcılık ilkesini temel bir değer olarak benimsemektedir. Bizler, farklı arka planlara, yeteneklere ve deneyimlere sahip olan herkesin, sunduğumuz hizmetlerden eşit şekilde faydalanma hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. 

İşe alım sürecimizde de kapsayıcılık ilkesini gözetiyor ve adaylar arasında her türlü ayrımcılığa yer vermeksizin adil ve tarafsız bir değerlendirme sağlıyoruz. Çalışanlarımızın da bu çalışma kültürüne katkı sağlamasını, herkesin fikirlerinin değerli olduğu ve herkesin kendisi olabildiği kapsayıcı bir çalışma ortamını birlikte oluşturmak üzere teşvik ediyoruz.

Çocuk Güvenliği

Yüksek Seviye 1: Bu pozisyon, normal günlük/düzenli işin parçası olarak çocuklarla doğrudan iletişim (yüz yüze ve fiziksel) ve çocuklar ve çocuk koruma bilgisi konusunda yüksek seviyede sorumluluk gerektirir. 

Çocuk Güvenliği: 

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği, Çocuk Güvenliği Politikasını göz önünde bulundurarak, işe alımda, titiz/özenli özgeçmiş kontrollerini de içeren bir süreç yürüterek çocukların her türlü ihmal ve istismardan korumasını taahhüt eder. 

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği

Innovative Solutions for Sustainable Development Association (ISSDA) has been operating Future is Brighter (Gelecek Daha Net) Youth Platform for over 10 years. GDN is the main program of ISSDA to implement youth empowerment projects. GDN (Future Is Brighter) is an online and offline vocational orientation platform that provides innovative tools for youth aged 15-29 to guide and equip them to become self-determined individuals. Services vary from online mentoring, coaching, training, surveys, and videos to offline workshops, youth camps, etc.

Benzer İlanlar