Sosyal Hizmet Uzmanı (Adana, Şanlıurfa) (Ref: TR-2021-011)

Pikolo Derneği Şanlıurfa,Adana
Sosyal Hizmet Uzmanı
Doktora,Yüksek Lisans,Üniversite
Tam Zamanlı 1-3
Bu ilan yayından kaldırılmış Görüntülenme : 3760

Paylaş

İlan Detayları

İlan No: TR-2021-011 (Başvuru maillerinizde lütfen ilan no belirtiniz, aksi takdirde başvurunuz değerlendirilmeyecektir)

Pikolo Derneği 2014 yılında Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğini Sonladırması Projesi’nde gönüllü olarak görev alan 12 öğretmen tarafından Ordu’da kurulmuştur. Pikolo Derneği uygulamasını yürüttüğü ve paydaşı olduğu projelerle çocuk işçiliğinin en kötü formlarıyla mücadele etmekte ve çalışma odağına gezici mevsimlik tarım işçi kadınları ve çoukları almaktadır.

Bu çerçevede Türkiye’nin farklı illerinde mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin engellenmesi amacıyla yürütülmekte olan projede derneğimizde görev almak üzere Sosyal Hizmet Uzmanı takım arkadaşı aramaktayız.


 

 

Görev Tanımı;

Projede ulaşılan çocukların izleme ve takip etkinliklerinin desteklenmesi, üretici, aracı ve aile görüşmelerinin gerçekleştirilmesi, saha ziyaretlerine katılınması, bilgi ve belge yönetiminin takip edilmesi, paydaşlarla iletişimin sağlanması ve yönlendirme aktivitelerinin yürütülmesi.Proje İçin Beklenen Sorumluluklar;
 

• Proje kapsamında sağlanan hizmetin standart işletim prosedürüne uygun olmasını sağlamak için proje koordinatörüyle koordineli çalışmak,

• Saha ziyaretleri gerçekleştirmek,

• Alan tespiti çalışmalarında bulunmak,

• Saha uygulamalarında çocuk takibi sağlamak ve gerekli yönlendirmeleri yapmak,

• Saha ekiplerinin eğitimlerinde yer almak,

• Proje performansının ölçülmesi ve değerlendirilmesi ile ilgili ana standartları ve göstergeleri izlemek,

• Proje raporlarının yazılmasında yer almak,

• Diğer tüm saha operasyonlarına destek olmak.

 


Aranan Özellikler;
 

• Sivil toplum alanında uluslararası kurumların fonladığı projelerde en az 1-3 yıl arası deneyim sahibi olmak,

• İyi derecede sözlü Arapça veya Kürtçe bilmek, (yazılı bilgi avantajdır)

• Lisans veya lisansüstü mezunu olmak,

• Güçlü sosyal ilişkilere ve ekip çalışmasına yatkın olmak,

• Etkin planlama ve organizasyon becerilerine sahip olmak,

• En az iki yıllık B2 ehliyete sahip olmak ve aktif araç kullanabilmek,

• Çok sık seyahat etme konusunda herhangi bir engelin bulunmaması (Ülke içi seyahatler bu pozisyonun görev vaktinin yarısını oluşturacaktır).

• İleri seviyede Excel, Word, Powerpoint ve diğer Microsoft Office programları bilgisine sahip olmak,

Kadın adaylar önceliklendirilecektir.


Lokasyon:
 

Adana – Şanlıurfa


Saha: Adana, Adıyaman, Ankara, Diyarbakır, Düzce, Giresun, Hatay, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Ordu, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Zonguldak, Trabzon.


Çalışma Süresi:
 

Minimum: 8 Ay (Performansa göre uzama ihtimali mevcuttur)
Maximum: 32 Ay

 

Adayların 03 Ekim tarihine kadar güncel cv ve niyet mektubu ile TR-2021-011 referans kodunu yazarak hr@pikolo.org adresine CV göndermeleri gerekmektedir.

 

Başvuru yapan adaylardan sadece ön listeye giren adaylara geri dönüş yapılacaktır.

Ön listeye giren adaylardan koşullar için kanıtlayıcı doküman talep edilecektir.

07.04.2016 tarih, 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, bu ilana yapacağınız başvuru ile özgeçmişiniz içerisindeki tüm kişisel bilgilerinizin Pikolo Derneği ile paylaşılmasını ve bu bilgilerin saklanmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.”

 

 

Pikolo Derneği

Pikolo Derneği 2014 yılında Ordu ilinde çocuk işçiliğinin sona erdirilmesini kendine misyon edinmiş 12 eğitimcinin kurmuş olduğu bir sivil toplum kuruluşudur.
2014 yılından bu yana topluma göre dezavantajlı durumda bulunan başta çocuk, kadın ve gençlerin dezavantajlarını ortadan kaldırmayı hedefe alarak çalışmalar sürdüren derneğimiz, çalışmalarını kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özel sektör işbirliklerinde yürütmektedir.
Mevsimlik tarım işçi ailelerinin çocuklarının okul terkinin önlenmesi ve eğitime devamlılıklarının sağlanması adına çocukların yaşadıkları şehirlerde başta öğretmenler olmak üzere bir çok aktörle farkındalık çalışmaları yürütmektedir.
Pikolo Derneği’nin saha deneyimleri ve uygulama gücü, ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği ile bundan sonraki süreçlerde de çocukların yüksek yararına çalışmalar sürdürülmeye devam edilecektir.

Benzer İlanlar