UNV Yetenek Havuzuna Katılım Çağrısı (Genel Bilgilendirme)

UNV Adıyaman,Balıkesir,Bursa,Hatay,Mersin,İstanbul,İzmir,Kocaeli,Malatya,Kahramanmaraş,Şanlıurfa,Van,Ankara,Adana,Gaziantep
Geçici
Başvuru Linki Görüntülenme : 6863

Paylaş

İlan Detayları

Bu duyuru, sizleri Birleşmiş Milletler Gönüllü Programı (UNV) yetenek havuzunda profil oluşturmaya ve aktif görevlerimizde gönüllü olmaya davet etmek içindir. 

Birleşmiş Milletler Gönüllü Programı (United Nations Volunteers-UNV), BM’nin gönüllülük yoluyla dünya genelinde barış ve kalkınmaya katkı sağlayan kuruluşudur.

İnsanların kalkınma alanındaki zorlukları çözmeleri için güçlü bir araç olan gönüllülük, kalkınmanın hızının ve özelliklerinin de değişmesini sağlayabilir. Gönüllülük, hem bireyler hem de toplumlar için güven ve dayanışmayı güçlendirerek ve katılım için fırsatlar yaratarak fayda sağlar.

UNV, dünya genelinde gönüllülüğün tanınırlığını savunarak, kalkınma programlarına gönüllülüğün dahil edilmesini sağlayarak ve deneyimli UNV gönüllüleri de dahil olmak üzere giderek artan sayıda ve özellikte gönüllüyü seferber ederekbarış ve kalkınmaya katkı sağlar. UNV, gönüllülüğü evrensel ve kapsayıcı bir kavram olarak benimser ve gönüllülüğü kendi çeşitliliğinin yanı sıra, özgür irade, bağlılık, sorumluluk ve dayanışma gibi gönüllülüğün sürdürülmesini sağlayan değerler içerisinde tanır.

Bu kapsamda, barış ve kalkınma için çalışırken aynı zamanda kendi becerilerinizi geliştirme ve bilgi edinme fırsatı yakalamak isterseniz UNV'nin Yetenek Havuzu'nda profil oluşturarak 'kontratsız çevrimiçi gönüllülük' veya 'kontratlı BM Gönüllüsü' ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Profil oluşturmak ve aktif ilanları görüntülemek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://app.unv.org

Notlar:
* Eğitim ve tecrübe kriterleri, görevin süresi ve ili gönüllülük programlarına göre değişmektedir. İlgili çağrıya ait linkte bulabilirsiniz.
* Duyurudaki gerekliliklere uygun özgeçmişiniz olması halinde başvurmanız etkili sonuç almanızı sağlar.
* Doğru bir değerlendirme için profilinizi her zaman güncel ve ayrıntılı tutmanızı öneririz.
* UNV yetenek havuzunda kayıt oluşturmak ve ilanlara başvurular tamamen ücretsizdir, bunun için ücret isteyen hiçbir yere itibar etmeyiniz.
* 'Kontratlı BM Gönüllüsü (UN Volunteers)' görevindeki ilgili ödemelerinin bilgisine UNV'nin internet sitesindeki "entitlement calculator" sekmesinden erişebilirsiniz. Alternatif olarak 'çevrimiçi gönüllüsü' görevlerine başvurarak boş zamanlarınızda BM kalkınma ve barış programlarına bilgi ve becerileriniz dahilinde kontratlanmadan destek olabilirsiniz.

İnternet sitemiz sadece ingilizce dilindedir fakat nadiren de olsa sadece Türkçe veya diğer dil bilgisinin yeterli olduğu ilanlarımız da yayınlanmaktadır. Bu yüzden, sizleri şimdi UNV Yetenek Havuzunda profil oluşturmaya davet ediyoruz.

Türkiye için kontratsız çevrimiçi gönüllü (online volunteers) ilanları: https://app.unv.org/?country=TUR&type=online

Türkiye için kontratlı gönüllü (onsite UN Volunteers) ilanları: https://app.unv.org/?country=TUR&type=onsite

UNV

The United Nations Volunteers (UNV) programme is the UN organization that contributes to peace and development through volunteerism worldwide. Volunteerism is a powerful means of engaging people in tackling development challenges, and it can transform the pace and nature of development. Volunteerism benefits both society at large and the individual volunteer by strengthening trust, solidarity and reciprocity among citizens, and by purposefully creating opportunities for participation. UNV contributes to peace and development by advocating for recognition of volunteers, working with partners to integrate volunteerism into development programming, and mobilizing an increasing number and diversity of volunteers, including experienced UNV volunteers, throughout the world. UNV embraces volunteerism as universal and inclusive, and recognizes volunteerism in its diversity, as well as the values that sustain it: free will, commitment, engagement and solidarity.
Diğer İlanlar

Benzer İlanlar